Tisková zpráva

Přidat / editovat záznam

Důstojné rozloučení se zesnulými je důležité

Přijít o někoho blízkého je ta nejsmutnější věc na světě. Milovaný člověk, kterému jsme za jeho života mohli pomáhat a dělat mu radost, je nyní pryč i s možnostmi udělat pro něj něco hezkého. Jediným způsobem, jak zcela neztratit se svým blízkým kontakt a jak mu moci dávat i po jeho skonu najevo svou lásku, je péče o místo jeho posledního odpočinku.

Možností existuje v tomto ohledu opravdu mnoho, a to ať už se rozhodneme pro kremaci, nebo pro pohřeb. Oba dva způsoby znamenají důstojnou formu rozloučení se zesnulým. Pak již záleží jen na pozůstalých, jaký vyberou náhrobní kámen, jednohrob, dvouhrob, rodinou hrobku nebo urnový pomník, případně zda je doplní dalším příslušenstvím.

Samostatnou kapitolou je zdobení pomníků a náhrobních kamenů. Existuje široká škála smutečních motivů a typů písma, prostřednictvím kterých můžeme vyjádřit náš vztah k zesnulému. Velmi vkusným způsobem zdobení je také gravírování pomníků.

Že pohřby nejsou levnou záležitostí, je všeobecně známá věc. Některým lidem proto může velmi pomoci prodej pohřebního příslušenství na splátky. Dobré pohřební společnosti a kamenictví vychází splátkovým prodejem bez navýšení vstříc pozůstalým.

Důstojný a vkusný způsob rozloučení se zesnulými je důležitý. Pocit, že pro milovaného zesnulého bylo uděláno maximum, může člověku alespoň částečně pomoci přečkat nejsmutnější období v jeho životě.