Důstojné rozloučení se zesnulými je důležité

31 let funguje na severu Čech pohřební služba, která staví především na empatii, flexibilitě a komplexní nabídce. To vše může poskytovat, protože se podle slov jejího majitele, Ladislava Kopala, jedná o rodinnou firmu.

„V Husově ulici se nám podařilo vybudovat velice příjemné prostředí s LED tlumeným osvětlením, originálně vyřešeným stropem, čekárnou, která působí zklidňujícím dojmem. Jsme si vědomi, jak stresující situace je pro naše zákazníky úmrtí někoho blízkého, chceme jim proto co nejvíce ulehčit. Prostředím vše samozřejmě jen začíná,“

Ve firmě Ladislava Kopala se nemusíte obávat nezúčastněného přístupu, naopak na Vás čeká přístup osobní.

„Je to hodně dáno tím, že jsme skutečně rodinný podnik. Každého pohřbu se účastní nejméně jeden člen naší rodiny, který osobně dohlíží, aby vše proběhlo podle představ zákazníka. Je k dispozici diskrétně, nenápadně, ale pokud je potřeba něco vyřešit, je to díky jeho přítomnosti možné obratem na místě. Lidé se mají na koho obrátit. Samozřejmostí je příslušný oděv, ať již uniforma nebo kompletní oblek včetně bílých rukaviček.“

Výhodou rodinné firmy je i skutečnost, že může fungovat sedm dní v týdnu, včetně víkendů, pokud si to zákazník přeje, což bývá potřeba především v případě klasických pohřbů, kde je vyžadována přítomnost faráře. Stejně tak mohou lidé kdykoliv zavolat, stanovená otevírací doba poboček není žádné dogma. „Chápeme, že jsou situace, kdy je nutné situaci řešit hned. Například úmrtí v zahraničí a podobně,“

Nabízíme unikátní obrovský vozový park, v němž najdete i Cadillac Escalade, který získal na Mezinárodní pohřební výstavě, jež se konala v Lysé nad Labem, titul nejkvalitnějšího pohřebního vozu.

Vyvstává nutně otázka, zda se pak taková kvalita neodráží v ceně. „Ceny jsou víceméně ve všech pohřebních službách stejné. Rozdíl může být v tom, že my je uvádíme komplexně, všechny položky u nás najdete v konečné ceně. Některé jiné pohřební služby mohou mást zákazníky vidinou levnějšího pohřbu, ovšem bývá to tím, že neuvádějí pravdivé a kompletní informace. U podpisu se pak zákazníci diví,“ vysvětluje.

Nespornou výhodou je nabídka komplexních služeb na míru, díky kterým se podařilo již šestkrát po sobě získat znak kvality, který se uděluje po třech letech.

Firma Memoria Liberec je jako jedna z mála v České republice členem Evropské federace pohřebních služeb, což je obrovskou výhodou případů úmrtí v zahraničí. Členství zaručuje vzájemnou výpomoc a rychlou spolupráci v situaci, která je ještě mnohem komplikovanější, než pokud nastane u nás.