Chrastava: Příroda, památky i wellness odpočinek

Každá část naší země má svou specifickou tvář a může se pochlubit svojí vlastní osobitou krásou. Typický charakter přírody severních Čech a zároveň pestré české historie ztělesňuje město Chrastava a jeho okolí. Jde o městečko na Liberecku, jež je obklopeno ze západu, z jihozápadu i z východu horami. Díky této poloze nabízí okolí Chrastavy překrásné přírodní scenérie a spoustu příležitostí k pěkným výletům.

Město Chrastava má bohatou historii, a proto o zajímavá místa a pamětihodnosti není nouze. První zmínka o Chrastavě se datuje již do poloviny čtrnáctého století, městečko však bylo pravděpodobně založeno ještě mnohem dříve. Díky těžbě kovů a později textilním manufakturám a zavedení železnice se město Chrastava v průběhu staletí úspěšně rozvíjelo.

Dnešní Chrastava nabízí kromě památek v podobě domů s empírovými průčelími, barokní kašny a morového sloupu na Náměstí 1. máje, novogotického kostela svatého Vavřince, secesního mostu a mnoha dalších i bohaté kulturní a sportovní vyžití. Opravdu neodolatelným lákadlem pro turisty jsou nově otevřené termální lázně v antickém stylu, které nabízejí k relaxaci a odpočinku koupelové bazény, vířivky, parní lázeň, saunu a další welness služby.

Návštěvníci Chrastavy dále mohou zavítat do městského či hasičského muzea nebo se mohou těšit na tradiční Chrastavské slavnosti, které letos připadají na 7.–9 . června. Přijeďte prozkoumat rozmanitou krajinu severních Čech a nezapomeňte se přitom zastavit v malebném městečku Chrastava, které má mnoho co nabídnout.

Golfová sada - co je dobré vědět před nákupem první kompletní sady?

O golfu se traduje, že je to drahý sport určený pro bohaté.

Ako fungujú hry UFC: stratégie a tipy

S nárastom popularity a bojom za UFC sa čoraz viac ľudí začalo zaujímať a pýtať sa na stávkovanie na hry UFC a pochopiť, aké výhody a možnosti zárobku sú dostupné pre tých, ktorí radi vsádzajú na túto hru. lúka

Strategie blackjacku pro zlepšení vaší hry

Pokud se chcete přidat k milionům lidí, kteří již hrají Blackjack online, ale obáváte se, že vaše dovednosti nejsou na stejné úrovni, proč se nechytit některých užitečných strategií?